У гомельскім Палацы лёгкай атлетыцы завяршыліся адкрытыя спаборніцтвы сярод юнакоў і дзяўчат 2008 і 2009гг.н. у рамках спартыўнага фестывалю "Снежная рысь". Іх удзельнікамі сталі юныя лёгкаатлеты з розных рэгіёнаў Беларусі і Расіі, якія змаглі парадаваць вельмі высокімі вынікамі ў розных відах праграмы.
Працягваем знаёміць вас з пераможцамі і прызёрамі. Вашай увазе імёны наймацнейшых, якія падняліся на п'едэстал у другі спаборніцкі дзень.
Змяшаная эстафета 4х200м, 2008 г.н.
1. Вінічэнка Сафія, Скачкова Варвара, Туровіч Ілля, Жаўноў Раман (ГАЦАР-1) - 1:51.60
2. Цішкунец Кіра, Краўчанка Крысціна, Нікалайчанка Яраслаў, Лысенка Ілля (ГАЦАР-2) - 1:51.70
3. Цімашэнка Ганна, Марачова Дыяна, Гамезо Алег, Лапшевич Канстанцін (РДВАР) - 1:52.34
Змяшаная эстафета 4х200м, 2009 г.н.
1. Крышневіч Яна, Новік Кацярына, Бычкоў Даніла, Хiлько Ілля (ДЮСШ г. Жлобін) - 2:00.96
2. Чмырова Валерыя, Самбук Ева, Ларэнка Міхаіл, Мінін Даніла (СДЮШАР №7 г. Гомель) - 2:02.07
3. Бутрым Анастасія, Бондарава Яніна, Каменцаў Аляксей, Шылец Іван (ГАЦАР) - 2:03.32
Бег 60м з бар'ерамі, юнакі 2008г.н.
1. Лысенка Ілля (Гомельская вобласць) - 9.88
2. Сіманенка Арсеній (Гомельская вобласць) - 10.35
3. Пакінуць Дзмітрый (Гомельская вобласць) - 10.57
Бег 60м з бар'ерамі, юнакі 2009г.н.
1. Карэба Ілля (Гомельская вобласць) - 9.83
2. Дземідзенка Аляксандр (Гомельская вобласць) - 10.44
3. Наважэнцаў Максім (Гомельская вобласць) - 10.60
Бег 60м з бар'ерамі, дзяўчаты 2008г.н.
1. Цішкунец Кіра (Гомельская вобласць) - 9.77
2. Скачкова Варвара (Гомельская вобласць) - 10.18
3. Федзік Вікторыя (Гомельская вобласць) - 10.20
3. Вінічэнка Сафія (Гомельская вобласць) - 10.20
Бег 60м з бар'ерамі, дзяўчаты 2009г.н.
1. Харчанка Марыя (Гомельская вобласць) - 10.70
2. Дудава Мілана (Гомельская вобласць) - 10.91
3. Сазонава Арына (Гомельская вобласць) - 10.99
Бег 300м, юнакі 2008г.н.
1. Лапшэвіч Канстанцін (Гродзенская вобласць) - 41.57
2. Туровіч Ілля (Гомельская вобласць) - 41.97
3. Капшай Кірыл (Гомельская вобласць) - 44.92
Бег 300м, юнакі 2009г.н.
1. Хілько Ілля (Гомельская вобласць) - 46.09
2. Бычкоў Даніла (Гомельская вобласць) - 46.54
3. Градовіч Даніла (Гомельская вобласць) - 48.53
Бег 300м, дзяўчаты 2008г.н.
1. Піскарова Кацярына (Курская вобласць) - 42.27
2. Панкова Кацярына (Курская вобласць) - 42.47
3. Грынько Юлія (Курская вобласць) - 43.15
Бег 300м, дзяўчаты 2009г.н.
1. Харчанка Соф'я (Гомельская вобласць) - 43.69
2. Паўлава Марыя (Маскоўская вобласць) - 45.98
3. Самбук Ева (Гомельская вобласць) - 47.99
Бег 1000м, юнакі 2008г.н.
1. Грыгор'еў Дзяніс (Курская вобласць) - 3:08.64
2. Булка Анатоль (Гомельская вобласць) - 3:09.50
3. Гамеза Алег (Віцебская вобласць) - 3:11.12
Бег 1000м, юнакі 2009г.н.
1. Яшчук Кірыл (Гомельская вобласць) - 3:23.13
2. Цітавец Алег (Гомельская вобласць) - 3:24.00
3. Кажамяка Арсень (Гомельская вобласць) - 3:33.17
Бег 1000м, дзяўчаты 2008г.н.
1. Баброўская Лізавета (Гомельская вобласць) - 3:18.82
2. Шулякова Аляксандра (Гомельская вобласць) - 3:19.21
3. Дар'я Аўдзеенка (Гомельская вобласць) - 3:37.49
Бег 1000м, дзяўчаты 2009г.н.
1. Балячая Сафія (Курская вобласць) - 3:20.46
2. Заблоцкая Ангеліна (Магілёўская вобласць) - 3:29.76
3. Хамякова Крысціна (горад Мінск) - 3:30.19
Трайны скачок, юнакі 2008г.н.
1. Клінцэвіч Мікіта (Гомельская вобласць) - 10.45
2. Карэпiн Уладзіслаў (Саратаўская вобласць) - 10.02
3. Шафарэнка Станіслаў (Гомельская вобласць) - 8.95
Трайны скачок, юнакі 2009г.н.
1. Іван Шылец (Гомельская вобласць) - 10.70
2. Плюснін Мікалай (Гомельская вобласць) - 9.40
3. Душкевіч Мікіта (Гомельская вобласць) - 8.63
Трайны скачок, дзяўчаты 2008г.н.
1. Марачова Мілана (Віцебская вобласць) - 10.72
2. Шунаева Паліна (Маскоўская вобласць) - 10.31
3. Плюцінская Дар'я (Гомельская вобласць) - 9.88
Трайны скачок, дзяўчаты 2009г.н.
1. Барэйка Паліна (Гомельская вобласць) - 9.69
2. Кірса Эльвіра (Гомельская вобласць) - 8.56
Скачок у вышыню, юнакі 2008г.н.
1. Увараў Цімафей (Гомельская вобласць) - 1.53
2. Стацэнка Кірыл (Гомельская вобласць) - 1.45
3. Карэнчак Віктар (Гомельская вобласць) - 1.40
3. Кукса Ягор (Гомельская вобласць) - 1.40
Скачок у вышыню, юнакі 2009г.н.
1. Каменцаў Аляксей (Гомельская вобласць) - 1.35
2. Юрчанка Уладзіслаў (Гомельская вобласць) - 1.35
3. Мядзведзеў Андрэй (Гомельская вобласць) - 1.35
Скачок у вышыню, дзяўчаты 2008г.н.
1. Ярошчык Анастасія (Брэсцкая вобласць) - 1.40
2. Голуб Аліна (Гомельская вобласць) - 1.40
3. Лашкіна Соф'я (Гомельская вобласць) - 1.35
Скачок у вышыню, дзяўчаты 2009г.н.
1. Зубарык Валерыя (Брэсцкая вобласць) - 1.45
2. Закаўраш Карына (Гомельская вобласць) - 1.10
***
Поўныя вынікі спаборніцтваў "Снежная рысь" даступныя ў ВЫНIКОВЫХ ПРАТАКОЛАХ.
Фота: newsgomel.by